Przejdź do treści

Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Dziś jest: czwartek, 21 czerwca 2018r. Godzina: 12:26

Przeczytaj koniecznie więcej artykułów

Dzień otwarty Centrum Opieki nad Zwierzętami

Dzień otwarty Centrum Opieki nad Zwierzętami

Mieszkańców Grudziądza serdecznie zapraszamy na „Dzień otwarty Centrum Opieki nad Zwierzętami”, który zaplanowano w sobotę, 23 czerwca o godz. 9.30. więcej

Kalendarium historyczne więcej wydarzeń

Metryka miasta

11.04.1065

Metryka miasta

II Pokój Toruński

19.10.1466

II Pokój Toruński

Grudziądzcy Inwestorzy

Wśród inwestorów pojawia się coraz większa ilość przedstawicieli zagranicznych reprezentujących kapitał amerykański, holenderski, niemiecki, szwedzki, fiński i portugalski. Dynamicznie rozwija się także otoczenie okołobiznesowe, powstają firmy i instytucje otoczenia biznesu, banki oraz agencje podatkowe i finansowe.

INWESTORZY ZAGRANICZNI

Schumacher Packaging Sp. z o.o. (wcześniej: Polpak Papier Sp. z o.o.)  – zakład produkcyjny działający na ternie Regionalnego Parku  PSSE od 2007 roku,  specjalizujący się w produkcji papieru w oparciu o nowoczesne technologie wykorzystujące w procesie produkcji surowce wtórne.

Rossmann Polska należy do grupy kapitałowo-zakupowej tworzonej przez Rossmann GmbH oraz A.S. Watson. W jej skład wchodzi 10 000 drogerii w 33 krajach Europy i Azji. Grupa zatrudnia łącznie ponad 100 000 pracowników. Firma posiada 640 sklepów w blisko 300 miastach. W Grudziądzu w 2012 roku otwarte zostało regionalne centrum dystrybucyjne Rossmanna dla północnej Polski.

CeWe Color Sp. z o.o. – spółka należąca do ogólnoeuropejskiego koncernu CeWe Color AG&Co największego na naszym kontynencie samodzielnego koncernu fotograficznego. W Polsce działa od 1995 roku uruchamiając swój zakład, między innymi, w Grudziądzu. Spółka oferuje szeroką gamę produktów fotograficznych, opartych o najnowocześniejsze technologie fotograficzne.

Müeller Fabryka Świec S.A. należy do najstarszych zakładów produkujących świece na całym świecie. Firma ta jest jednym z najbardziej znanych producentów świec na rynku europejskim. Zakład produkcyjny w Białym Borze koło Grudziądza firma otworzyła w 1988 roku.

MAN TRUCK & BUS POLSKA w Grudziądzu od 2011 roku posiada serwis partnerski w ramach sieci nowoczesnych, autoryzowanych serwisów MAN - lidera na rynku samochodów ciężarowych w Polsce i Europie.

Brenntag Polska Sp. z o.o. jest wiodącą firmą przemysłu chemicznego zajmującą się dystrybucją standardowych i specjalistycznych surowców chemicznych na polskim rynku. W 2014 r. firma zakupiła działkę w Grudziądzu, na której powstanie centrum logistyczne.

Vadain International Sp. z o.o. – jako jedna z córek holenderskiego holdingu Vadain Beheer II, prowadzi swą działalność w Polsce od 1994 roku. Siedziba spółki mieści się w Grudziądzu. Firma Vadain International zajmuje się kompleksowym wyposażeniem wnętrz w sferze konfekcji, uznawana za kompleksowego wykonawcę, a także podwykonawcę, projektów hotelowych i restauracyjnych.


Visscher-Caravelle Poland Sp. z o.o. – przedsiębiorstwo z udziałem kapitału holenderskiego specjalizujące się w produkcji akcesoriów wyposażenia wnętrz domów i samochodów (dywaniki). Spółka rozpoczęła działalność w Grudziądzu w 1997 roku.


Heutink Poland Sp. z o.o. – jest firmą projektowo-budowlaną, „córką” holenderskiego koncernu. Przedsiębiorstwo Heutink założone w 1912 r. zajmuje się projektowaniem i realizacją budownictwa mieszkalnego. Obecnie Heutink to koncern z trzema biurami w Holandii oraz oddziałem w Grudziądzu.

Venture Industries Sp. z o.o. – przedsiębiorstwo z udziałem kapitału szwedzkiego z siedzibą w podwarszawskich Łomiankach. Spółka posiada własny zakład produkcyjny w Grudziądzu funkcjonujący od 2001 roku. Zakład specjalizuje się w produkcji szerokiej gamy wentylatorów. Głównymi odbiorcami produktów są specjalistyczne sklepy, zakłady przemysłowe oraz firmy instalacyjne i budowlane.


Thomas-Beton Polska Sp. z o.o. – spółka z siedzibą w Szczecinie należąca do międzynarodowej grupy Thomas Concrete Group AB z siedzibą w Goteborgu. Działalność firmy obejmuje produkcję wysokiej jakości betonu towarowego. Od 1997 roku Thomas-Beton działa w Polsce organizując sieć wytwórni betonu. W roku 2006 spółka uruchomiła swoją wytwórnię w Grudziądzu.

SITS Sp. z o.o. - firma szwedzka, mająca od początku swojego istnienia, tj. od 1993 r. siedzibę w Brodnicy. Meble marki Sits sprzedawane są w całej Europie, głównie na rynkach skandynawskich, gdzie cieszą się wyjątkowym powodzeniem. Firma działa na 18 rynkach, gdzie ma ponad 1200 klientów.

SKS Connecto Polska Sp. z o.o. jest członkiem SKS Group, rodzinnej firmy fińskiej istniejącej od 1924 r. Jako, że baza klientów SKS Connecto Oy staje się coraz bardziej międzynarodowa, a konkurencja mocniejsza, uznano za konieczne uzupełnienie sieci firmy poprzez stworzenie zakładu produkcyjnego poza Finlandią. Wybór padł na Grudziądz, gdzie od 2011 firma produkuje wiązki kablowe.

„Taylor Prune” Sp. z o.o. – spółka będąca filią amerykańskiej firmy TAYLOR BROS. FARMS. INC. W Grudziądzu zakład zajmuje się przetwórstwem artykułów spożywczych z rodziny bakalii. Oferuje na rynku krajowym i zagranicznym suszone śliwki o wyjątkowych właściwościach smakowych i aromatycznych.

Jeronimo Martins Dystrybucja S.A. – to część portugalskiej grupy o zasięgu międzynarodowym, prowadzącej działalność dystrybucyjną oraz produkcyjną w branży spożywczej. Właściciel największej w Polsce sieci sklepów detalicznych „Biedronka” oraz nowoczesnych Centrów Dystrybucyjnych. W podgrudziądzkiej miejscowości Biały Bór firma wybudowała jedno z największych Centrów Dystrybucyjnych obsługujących północne rejony Polski.

 

Grupa JWK Invest została założona w 1997 r. jako polsko-norweska inicjatywa zajmująca się zarządzaniem, budową i sprzedażą projektów nieruchomościowych w Polsce. Alfa Centrum Grudziądz jest czwartym obiektem komercyjnym tego typu zrealizowanym przez Grupę. Centrum handlowe mieści 78 sklepów, 704 miejsca parkingowe oraz pięcio-salowe kino. Kluczowi najemcy to: Multipleks Helios, Piotr i Paweł, EURO RTV AGD, H&M, C&A, NewYorker, Reserved, Martens Sport, Rossmann, Douglas, Daichmann, Smyk Empik i KFC.

 

  INWESTORZY Z KAPITAŁEM POLSKIM

 

 

 MR GARDEN - producent wyrobów z drewna powiązany z firmą Stelmet z Zielonej Góry nabył teren o powierzchni 26,2 ha zlokalizowany przy ul. Droga Graniczna należący do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma wybudowała w Grudziądzu fabrykę, w której produkuje elementy przeznaczone do grodzenia, wyposażania i dekoracji ogrodów, działek, tarasów, balkonów, parków, marketów oraz wszelkiego rodzaju przestrzeni rekreacyjnych.Większość produktów trafia za granicę.Blisko 100% gotowych wyrobów wysyłanych jest na eksport, zapewniając silną pozycję na rynkach krajów Unii Europejskiej (m.in. francuskim, niemieckim, holenderskim, brytyjskim), Norwegii oraz Turcji.

Limito – polska spółka powstała w Gdańsku w 2004 r. W ciągu kilku lat stała się liderem w dostawie łososia norweskiego oraz innych ryb i owoców morza do gastronomii w Polsce. W 2008 r. Limito wprowadziło do oferty produkty dla rynku detalicznego. W tym samym roku rozpoczęto eksport do krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Kolejnym ważnym krokiem w rozwoju firmy Limito była budowa Zakładu Przetwórstwa Ryb w Grudziądzu, który produkcję rozpoczął w 2012 roku.


Centrum Badawczo Wdrożeniowe Unitex Sp. z o.o. jest innowacyjną firmą z Gdańska, która zajmuje się szeroko pojętym uzdatnianiem wody na potrzeby wody pitnej, ciepłowniczej, chłodniczej. Firma posiada zespół badawczo – wdrożeniowy zajmujący się opracowywaniem nowych technologii w zakresie uzdatniania wody dla przemysłu spożywczego, wodociągów, energetyki, ciepłownictwa i wielu innych branżach przemysłu, w których woda jest wykorzystywana w procesach produkcji. UNITEX wybrał Grudziądz jako miejsce posadowienia nowoczesnego zakładu produkcyjnego w którym wiosną 2010 r. rozpoczęto produkcję urządzeń do uzdatniania wody.

LUBAWA S.A. – firma będąca ekspertem w dziedzinie osłon balistycznych, kamizelek kuloodpornych, namiotów technicznych i pneumatycznych oraz specjalistycznych tkanin powlekanych. Spółka potwierdziła swoje doświadczenia certyfikatami NATO, normami zarządzania jakością i systemami kontroli produkcji oraz obrotu specjalnego. Rodowód spółki LUBAWA SA sięga roku 1951 r. Od 1996 roku firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2010 roku miały miejsce ważne dla spółki zmiany. Z początkiem roku firma przeniosła swoją główną siedzibę z Lubawy do Grudziądza. W lutym Lubawa SA przejęła aportem dwie firmy zależne z branży tekstylnej, produktów dla bezpieczeństwa oraz reklamowej – Effect-System SA z Kamiennej Góry oraz Miranda sp z oo w Turku. Tym samym powstała Grupy Kapitałowej Lubawa ze spółką wiodącą Lubawa SA i poważnym potencjale technologicznym, produkcyjnym i kapitałowym.

Termetal Glaner s.j. – polska spółka z siedzibą w Pile, która uruchomiła w Grudziądzu Zakład Cynkowania Wyrobów Stalowych. Zakład ten wyposażony został w nowoczesną linię technologiczną przystosowaną do cynkowania konstrukcji wielkogabarytowych, swoje usługi oferuje od 2007 roku.

POLMLEK Sp. z o.o. -  trzecia pod względem wielkości sprzedaży firma z branży mleczarskiej w Polsce, zatrudniająca ponad 3000 pracowników. W skład Grupy Polmlek wchodzi 9 zakładów produkcyjnych, produkujących cały przekrój asortymentu nabiałowego m.in. sery, sery topione, twarogi, śmietany, jogurty, masła, mleko UHT, mleko w proszku, desery mleczne i inne. 1 października 2015 r. portfolio Grupy Polmlek poszerzyło się dodatkowo o soki, nektary i napoje znanych polskich marek.

 


Mieszkańcy Grudziądza korzystają również z rozwiniętego rynku komercyjnego i usług. W mieście funkcjonują hipermarkety sieci Tesco, Carrefour, Kaufland, Auchan, Praktiker, Intermarche&Bricomarche, dyskonty sieci Biedronka, Netto, Lidl, Jysk i innych, jak również liczne restauracje oferujące specjalności kuchni polskiej, chińskiej, włoskiej oraz puby, dyskoteki i nocne kluby. Nowe, pięknie położone na brzegu Wisły centrum handlowe Galeria Alfa składa się z 70 sklepów, 5-salowego kina oraz przestrzeni kulturalnej, restauracyjnej i kawiarnianej.

 

 

 

Data dodania 28.9.2015 Drukuj

Kalendarz wydarzeń więcej wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Wydarzenia w tym miesiącu

Pokaż wszystkie z tego miesiąca

proszę czekać

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij