Przejdź do treści

Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Dziś jest: sobota, 21 października 2017r. Godzina: 08:35

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do Newslettera.
Wpisz swój adres e-mail i naciśnij przycisk Zapisz.

ajax-response
Newsletter proszę czekać

Stypendia i nagrody dla sportowców

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski wczoraj, tj. 7 czerwca podczas uroczystego spotkania podsumowującego osiągnięcia sportowe w 2016 r. wręczył stypendia 50 zawodnikom i nagrody finansowe - 37. Nagrody otrzymało również 24 trenerów i 4 działaczy, a wyróżnienia przyznano 6 działaczom.

- To dla mnie zawsze bardzo przyjemna chwila, gdy mogę osobiście docenić Waszą ciężką pracę. Serdecznie gratuluję wszystkim zawodnikom, gratuluję wyników i zdobytych medali.  Niech pasja i miłość do sportu da Wam siłę i determinację do codziennych treningów.  Dziękuję również trenerom i działaczom za ich zaangażowanie i społeczną aktywność - mówił prezydent Robert Malinowski.

Przypomnijmy, system Sportu Młodzieżowego to przyjęty zbiór zasad i regulaminów organizacji szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży uzdolnionej. Jego celem jest zapewnienie młodzieży uzdolnionej sportowo optymalnych warunków do szkolenia i możliwości podnoszenia poziomu sportowego, a także wytypowanie zawodników o wysokim potencjale sportowym oraz przygotowanie ich do reprezentowania kraju w zawodach międzynarodowych we wszystkich kategoriach wiekowych. Każdego roku Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie przedstawia wyniki współzawodnictwa w klasyfikacji: województw, powiatów, gmin i klubów oraz w poszczególnych dyscyplinach sportowych w sporcie młodzieżowym. Podsumowanie wyników współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej sportowo w 2016 roku opracowano dla 53 dyscyplin indywidualnych i 19 gier zespołowych.

Grudziądz łącznie zdobył 1050,79 pkt, co dało 28. miejsce w punktacji łącznej powiatów, a 26. miejsce w punktacji łącznej gmin. Dodajmy, żesklasyfikowano 887 gmin i 362 powiaty.

- Punktacja powiatów województwa kujawsko-pomorskiego:

1. Bydgoszcz - 4889,87 pkt,

2. Toruń - 2018,22 pkt,

3. Grudziądz - 1050,79 pkt.

Autonomiczna-Ludowa Kolarska Sekcja „Stal” Grudziądz uplasowała się na 18. miejscu w Polsce (spośród 3474 klubów), zdobywając 577,41 punktów. Z kolei w dyscyplinach indywidualnych - kolarstwo - Autonomiczna-Ludowa Kolarska Sekcja „Stal” Grudziądz w kategorii klubów zajęła 1. miejsce, zdobywając po raz czternasty tytuł Klubowego Mistrza Polski.

Klasyfikacja Grudziądza w  Systemie Sportu Młodzieżowego tutaj.

Z przedstawionych przez grudziądzkie kluby sportowe informacji wynika, że ich zawodnicy w 2016 r. na imprezach rangi Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, i Mistrzostw Świata zdobyli łącznie 197 medali, z czego 76 złotych, 60 srebrnych i 61 brązowych. W Igrzyskach Olimpijskich i Igrzyskach Paraolimpijskich 4 naszych sportowców osiągnęło bardzo dobre wyniki, tj. 4, 5 i 7 miejsca.

Na wyróżnienie zasłużyli również zawodnicy grudziądzkich klubów biorący udział w rozgrywkach szczebla centralnego:

- Olimpia Grudziądz SA - rozgrywki I ligi piłki nożnej,

- Grudziądzki Klub Motocyklowy SA - rozgrywki ekstraligi w żużlu,

- Międzyszkolny Klub Sportowy - sezon 2015/2016 I liga piłka ręczna mężczyzn i sezon 2016/2017 II liga piłka ręczna mężczyzn,

- Klub Sportowy „STAL” - II  liga piłki siatkowej mężczyzn,

- Autonomiczna Sekcja Tenisa Stołowego „Olimpia” - „Unia” - sezon 2015/2016 superliga tenis stołowy mężczyzn, sezon 2016/2017 I liga tenis stołowy mężczyzn,

- Uczniowski Klub Sportowy „Szarża Grudziądz” - udział w turniejach Pucharu Polski
i Mistrzostw Polski seniorów w rugby 7.

Stypendia otrzymali:

  • Igrzyska Olimpijskie

- Mateusz Wilangowski: 5. Miejsce - Igrzyska Olimpijskie - ósemka mężczyzn (KW WISŁA),

- Krzysztof Maksel: 7. miejsce - Igrzyska Olimpijskie - sprint drużynowy (ALKS STAL),

- Rafał Sarnecki: 7. miejsce - Igrzyska Olimpijskie - sprint drużynowy (ALKS STAL),

  • Igrzyska Paraolimpijskie

- Arleta Meloch: 4. miejsce - Igrzyska Paraolimpijskie - bieg na 1500 m (GKS Olimpia),

 

  • Mistrzostwa Świata

- Marta Wieliczko: 1. miejsce - Mistrzostwa Świata - czwórka podwójna (KW WISŁA),

- Kamil Gniadek: 2. miejsce - Mistrzostwa Świata - rzut dyskiem, 2. Miejsce - Mistrzostwa Świata - pchnięcie kulą, 2. Miejsce - Mistrzostwa Świata - rzut oszczepem (Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka),

 

  • Mistrzostwa Europy

- Mateusz Lipa: 1. miejsce - Mistrzostwa Europy - tor sprint drużynowy (ALKS STAL),

- Mateusz Rudyk: 1. miejsce - Mistrzostwa Europy - tor sprint, 1. miejsce - Mistrzostwa Europy - tor sprint drużynowy (ALKS STAL),

- Patryk Pazik: 2. miejsce - Mistrzostwa Europy - tor wyścig 4000 m (ALKS STAL),

- Bartosz Rudyk: 2 miejsce - Mistrzostwa Europy - tor wyścig 4000 m (ALKS STAL),

- Aleksandra Tołomanow: 2 miejsce - Mistrzostwa Europy - tor keirin (ALKS STAL),

- Urszula Łoś: 3. miejsce - Mistrzostwa Europy - tor sprint (ALKS STAL),

- Nikola Różyńska: 3. Miejsce - Mistrzostwa Europy - tor wyścig 2000 m (ALKS STAL),

- Natalia Jasińska: 3. Miejsce - Mistrzostwa Europy - bieg na 200 m (Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka),

- Michał Karpus: 3. Miejsce - Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów - szachy szybkie (UKS Rotmistrz),

 

  • Mistrzostwa Polski

Autonomiczna-Ludowa Kolarska Sekcja „Stal”

- Piotr Stanisławek: 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - tor sprint drużynowy,  

- Dominika Bykowska: 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - szosa jazda drużynowa, 1. miejsce - Ogólnopolska  Olimpiada Młodzieży - tor wyścig 3000 m,  

- Kajetan Albanowski: 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - tor wyścig punktowy, 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - tor madison,

- Karolina Pizoń: 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - tor wyścig 2000 m, 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - tor madison,  

- Piotr Michalski: 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - tor madison,  

- Julia Szyszka: 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - szosa jazda drużynowa, 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - tor wyścig punktowy, 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - tor madison, 1. miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - tor wyścig 3000 m,

- Ewa Fajkowska: 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - tor madison,

- Agata Średzińska: 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - szosa jazda drużynowa, 1. miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - tor wyścig 3000 m,

- Sandra Czaplicka: 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - tor wyścig 500 m,  

- Karolina Lipiejko: 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - szosa jazda dwójkami, 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - tor scratch, 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - tor madison,  

Klub Wioślarski „Wisła”

- Paulina Chojnacka: 2. miejsce - Mistrzostwa Polski - jedynka,  

- Katarzyna Malinowska: 2. miejsce - Mistrzostwa Polski - dwójka podwójna,
2. miejsce - Mistrzostwa Polski - dwójka podwójna,

- Roksana Jakubowska: 3. miejsce - Mistrzostwa Polski - dwójka podwójna,

Grudziądzki Klub Sportowy „Olimpia”

- Jakub Augustyniak: 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - bieg na 1000 m,

- Patryk Korycki: 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - bieg na 600 m, 1. miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - bieg na 800 m,

- Eliza Megger: 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - bieg na 200 m,

- Michalina Kowalska: 2. miejsce - Mistrzostwa Polski - bieg na 800 m,

- Kornel Karnia: 3. miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - bieg 4x400 m,

- Bartosz Pawlicki: 3. miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - judo,

- Patryk Pozorski: 3. miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - bieg 4x400 m,

- Damian Wiśniewski: 3. miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - bieg 4x400 m,

- Piotr Śleboda: 3. miejsce - Mistrzostwa Polski - skok wzwyż,

- Jakub Węsierski: 3. miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - judo,

Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka

- Emilia Kasak: 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - podnoszenie ciężarów,

- Jakub Kowalczyk: 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - podnoszenie ciężarów, 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - podnoszenie ciężarów,

- Sebastian Ordański: 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - podnoszenie ciężarów,

- Monika Szram: 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - podnoszenie ciężarów,

- Klaudia Maliszewska: 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - rzut oszczepem,

- Przemysław Staniszewski: 2. miejsce - Mistrzostwa Polski - podnoszenie ciężarów,

Autonomiczna Sekcja Tenisa Stołowego „Olimpia”-„Unia”

- Szymon Malicki: 1. miejsce - Drużynowe Mistrzostwo Polski Superligi sezon 2015/2016,

- Artur Grela: 1. miejsce - Drużynowe Mistrzostwo Polski Superligi sezon 2015/2016,

- Samuel Kulczycki: 1. miejsce - Drużynowe Mistrzostwo Polski Superligi sezon 2015/2016,

1. miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - gra pojedyncza, 1. miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - gra mieszana,

Miejski Klub Sportowy „Start”

- Patryk Banaszewski: 2. miejsce - Mistrzostwa Polski - podnoszenie ciężarów,

- Klaudia Poliwczak: 3. miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - boks,

- Michał Osiecki: 3. miejsce - Mistrzostwa Polski - podnoszenie ciężarów,

Nagrody za osiągnięte wyniki otrzymali:

  • Mistrzostwa Świata

UKS „Arm Fanatic Sport”

- Marlena Wawrzyniak: 1. miejsce - Mistrzostwa Świata - prawa ręka, 1 miejsce - Mistrzostwa Świata - lewa ręka,

- Sławomir Głowacki: 2. miejsce - Mistrzostwa Świata - lewa ręka,

- Maciej Gralak: 2. miejsce - Mistrzostwa Świata - lewa ręka,

- Marta Opalińska: 6. miejsce - Mistrzostwa Świata - lewa ręka,

- Stanisław Gralak: 8. miejsce - Mistrzostwa Świata - prawa ręka,

  • Mistrzostwa Polski

UKS „Arm Fanatic Sport”

- Milena Morczyńska: 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - prawa ręka, 1. miejsce - Mistrzostwa Polski - lewa ręka,

Autonomiczna-Ludowa Kolarska Sekcja „STAL”

- Sebastian Okuniewski: 2. miejsce - Mistrzostwa Polski - tor wyścig drużynowy,

- Przemysław Tuleja: 2. miejsce - Mistrzostwa Polski - tor madison,

- Krystian Kachel: 3. miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - tor wyścig drużynowy,

- Bartosz Klasiński: 3. miejsce - Mistrzostwa Polski - tor wyścig 500 m, 3. miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - tor sprint drużynowy, 3. miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - tor wyścig drużynowy,

- Mariusz Gąsiorowski: 3. miejsce - Mistrzostwa Polski - tor wyścig 1000 m, 3. miejsce - Mistrzostwa Polski - tor wyścig punktowy, 3. miejsce - Mistrzostwa Polski - tor wyścig eliminacyjny,

- Oskar Reich: 3. miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - tor sprint drużynowy,

- Jakub Ścibior: 3. miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - tor wyścig drużynowy,

Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka

- Karol Mokwa: 3. miejsce - Mistrzostwa Polski - podnoszenie ciężarów,

- Łukasz Sulerzycki: 3. miejsce - Mistrzostwa Polski - rzut dyskiem, 3 miejsce - Mistrzostwa Polski - bieg na 200 m,

Grudziądzki Klub Shorin-Ryu

- Paulina Listopadzka: 3. miejsce - Mistrzostwa Polski - kata karate,

Miejski Klub Sportowy „Start”

- Oliwia Modrzyńska:3. miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - boks,

Rozgrywki szczebla centralnego:

- Autonomiczna Sekcja Koszykówki „Basketstal” - Emilia Jabłońska: udział w rozgrywkach szczebla centralnego - turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dziewcząt w koszykówce,

- Międzyszkolny Klub Sportowy - zawodnicy klubu sportowego biorącego udział w rozgrywkach szczebla centralnego tj. I i II lidze piłki ręcznej: Jędrzej Dąbrowski, Michał Kozłowski, Mateusz Knopik, Kamil Skoroch, Mateusz Nalaskowski, Paweł Kruszewski, Michał Bartecki, Aleksander Piernicki, Dawid Gryszan, Mateusz Kostrzewa, Jakub Żurawski, Szymon Pożoga, Maciej Ziółkowski, Marcin Grabowski, Kacper Świderski, Maciej Suwisz, Bartosz Prietz, Mateusz Orłowski, Agnieszka Górska: udział w rozgrywkach szczebla centralnego - Finał Pucharu Polski Młodziczek.

Nagrody dla trenerów:

- UKS „Arm Fanatic Sport” - Marlena Wawrzyniak,

- Autonomiczna-Ludowa Kolarska Sekcja „STAL” - Adam Sieczkowski, Waldemar Chyliński, Rafał Osiak, Paweł Lewandowski, Ireneusz Sieczkowski,

- Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka - Mirosław Maliszewski, Grażyna Chochliuk,

- Grudziądzki Klub Shorin-Ryu - Dariusz Draspa,

- Miejski Klub Sportowy „Start” - Mariusz Sułecki, Tomasz Kiczyński,

- Autonomiczna Sekcja Koszykówki „Basketstal” - Dorota Szcześniak, Armin Igielski, Wojciech Bogalecki, Agata Wojenko,

- Międzyszkolny Klub Sportowy - Sylwester Ziółkowski, Dawid Ziółkowski,

- Klub Wioślarski „Wisła” - Krzysztof Zieliński, Jakub Urban,

- Uczniowski Klub Sportowy „Rotmistrz” - Aleksander Kraiński,

- Grudziądzki Klub Sportowy „Olimpia” - Piotr Szewczuk, Wiesław Szpręglewski, Jarosław Czubaszek, Cezary Markuszewski.

Nagrody dla działaczy sportowych:

- Miejski Klub Sportowy „Start” - Kazimierz Kiczyński,

- Autonomiczna Sekcja Koszykówki „Basketstal” - Marcin Gralak,

- Grudziądzki Klub Sportowy „Olimpia” - Zbigniew Schubring, Zbigniew Szymczyk.

Wyróżnienie dla działaczy:

- Grudziądzki Klub Sportowy „Olimpia” - Aleksandra Kalinowska, Bożena Polewka, Robert Molenda, Henryk Zając, Marek Matczyński, Michał Dejewski.

Biuro Prezydenta  

 

 

Data dodania 8.6.2017 Drukuj

Przeczytaj koniecznie więcej artykułów

Koncepcja przystani żeglarskiej

Koncepcja przystani żeglarskiej

Przedstawiciele firmy DCS wczoraj, tj. 17 października podczas spotkania z Prezydentem Grudziądza Robertem Malinowskim przedstawili koncepcję budowy przystani żeglarskiej w pobliżu Plaży Dzikiej nad Jeziorem Rudnickim. więcej

Mapa interaktywna więcej danych na mapie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij