Grudziądz Portal miejski

Grudziądz

Grudziądz

Sukcesy grudziądzkich sportowców na szczeblu wojewódzkim - rok szkolny 2019/2020

Mijający sportowy rok szkolny 2019/2020 był inny niż wszystkie. Zawody sportowe zostały zawieszone po ogłoszeniu pandemii i nasi sportowcy nie mięli okazji do kontynuacji rywalizacji sportowej. Do marca odbyły się zaplanowane na ten okres zawody miejski, jak również odbyło się kilka finałów wojewódzkich, gdzie nasi uczniowie zdążyli osiągnąć czołowe miejsca – łącznie 80 medali dla grudziądzan. Drużyna siatkarzy z SP 21 awansowa również do zawodów ogólnopolskich.

Uczniowie szkół podstawowych wystartowali w 26 miejskich imprezach sportowych – IGRZYSKA DZIECI -13, IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – 13 i w 11 uczniowie szkół średnich - LICEALIADA.   Rozpoczęły się one już w połowie września, a zakończyły się w dniu 12  marca. Trwały w sumie 67 dni, wypełniając pozalekcyjny czas wolny uczniom wszystkich typów szkół.

W zawodach szkół podstawowych udział wzięło 2200 uczniów, a w szkołach średnich wystartowało 822 uczniów. Sumując te dane, łącznie imprezami sportowymi objętych było ponad 3022 uczniów.

IGRZYSKA DZIECI– SZKOŁY PODSTAWOWE:

Zespołowe gry sportowe :

1. III m i brązowy medal drużyny chłopców z SP 21 w finale wojewódzkim w piłce siatkowej

op. Dagmara Kosińska

2. III m i brązowy medal drużyny chłopców z  SP 16 w finale wojewódzkim w piłce nożnej

op. Leszek Piśko

Pływanie:
Medale indywidualnie w finałach wojewódzkich  wywalczyli uczniowie i uczennice z SP 21:

I m i złoty medal w stylu klasycznym zdobył Damian Mikita

I m i złoty medal w stylu grzbietowym zdobyła Natalia Mordawska

III m i brązowy medal w stylu dowolnym  zdobył Wojciech Tarkowski

III m i brązowy medal w stylu dowolnym zdobyła Agata Kwiecińska

op. Robert Niklarz

Lekkaatletyka:
II m srebrny medal w finałach wojewódzkich w sztafetowych biegach przełajowych wywalczyły dziewczęta z SP 8

op. Jarosław Czubaszek

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZOLNEJ – SZKOŁY PODSTAWOWE:

Zespołowe gry sportowe –

1. I m złoty medal w finałach wojewódzkich drużyny chłopców SP 21 w piłce siatkowej i awans do  Mistrzostw Polski  - op. Jacek Nowak
  2. II m srebrny medal w finałach wojewódzkich drużyny SP 20 w tenisie stołowym  op. Damian Goetz
  3. II m  srebrny medal drużyny chłopców z  SP 8 w finale wojewódzkim w piłce nożnej  op. Bartosz Brudniewicz

Pływanie:
III m i  brązowy medal w finałach wojewódzkich w sztafecie 6 x 50m stylem dowolnym zdobyła drużyna chłopców  z SP 21

Lekkaatletyka :

II m i srebrny medal w finałach wojewódzkich  w drużynowych biegach przełajowych zdobyli chłopcy z SP 20   op. Damian Zbrzeźny

LICEALIADA  -  SZKOŁY ŚREDNIE

Zespołowe gry sportowe:
III  m i brązowy medal w finałach wojewódzkich zdobyła drużyna dziewcząt  z I LO w turnieju tenisa stołowego   op. Wiesław Wrona

III m i brązowy medal w finałach wojewódzkich w sztafetowych biegach przełajowych zdobyli  uczniowie  ZST  op. Piotr Balcerzak

Zamykając mijający sportowy rok szkolny 2019/2020 czujemy niedosyt. Wiemy, ze stać nas na więcej i czekamy aby można było pokazać swoje możliwości i godnie reprezentować własne szkoły i nasze miasto na arenach sportowych  województwa i kraju.