Grudziądz Portal miejski

Grudziądz

Grudziądz

Wyniki Mistrzostw Miasta Szkół Podstawowych w indywidualnych biegach przełajowych

W dniu 29.09.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Szkół Podstawowych w indywidualnych bigach przełajowych dziewcząt i chłopców. Łącznie w zawodach wzięło udział 103 uczniów w tym 50 dziewcząt i 53 chłopców.

W kategorii dziewcząt tytuł mistrzyni zdobyła uczennica SP 5 – Dłużyńska Maria. Drugie miejsce wywalczyła uczennica SP 20 – Manthey Julia, a trzecie miejsce zajęła – Czerwińska Zofia z SP 16.

W kategorii chłopców zwyciężył uczeń SP 20 – Mederski Leonard, drugie miejsce wywalczył Mioduszewski Adam z SP 7, a trzecie miejsce zajął Kopeć Ksawery z SP 15.

W punktacji drużynowej na pierwszym miejscu uplasowały się dwie szkoły  -  SP 5 i SP 20 z równą liczbą zdobytych punktów – 34. Miejsce trzecie również zajęły dwie szkoły SP 7 i SP 16 zdobywając po 33 punkty.

Do Finału Wojewódzkiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1.Dłużyńska Marta  SP 5                1. Mederski Leonard SP 20

2. Manthey Julia SP 20                   2. Mioduszewski Adam SP 7

3. Czerwińska Zofia   SP 16            3. Kopeć Ksawery SP 15

4. Baranowska Karolina  SP 9          4. Brzóskiewicz Maciej SP 16

5. Zielińska Jessica SP 3                 5. Hawełko Igor SP 21

Finał wojewódzki odbył się w dniu 09.10.2015r. w Bydgoszczy.

Dziękuję kol. Waldemarowi Chylińskiemu, kol. Wiolecie Bramborskiej i kol. Damianowi Goetz za przygotowanie tras biegowych.