Grudziądz
Grudziądz-Foto
Wstęp wolny.
Konkurs Grudziądz Foto 2019 organizowany jest już po raz XXII. W tym roku swoje prace zgłosiło 31 uczestników, 18 autorów to debiutanci. W sumie do konkursu napłynęły 244 zdjęcia, w tym 60 fotografii wykonanych telefonem komórkowym.
Wszystkie nadesłane prace zostały zakwalifikowane do konkursu, a jurorzy spośród nadesłanych zdjęć wybrali najlepsze nagradzając autorów w następujących kategoriach:
- fotografia reportażowa
- fotografia artystyczna
- najlepszy debiut
- fotografia wykonana telefonem komórkowym
Podobnie jak w latach ubiegłych najważniejszym wyróżnieniem jest Grand Prix (1500 zł).
Patronat nad konkursem objęli:
-Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, który ufundował nagrodę rzeczową,
- Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.
Grudziądz Foto jest konkursem z wieloletnią tradycją, dotyczącym życia miasta i wydarzeń, które miały miejsce w minionym roku. Mogą w nim uczestniczyć wszyscy fotografujący (profesjonalni i nieprofesjonalni), którzy nadeślą prace. Najelpsze zdjęcia, nagrodzone w tegorocznej edycji zobaczyć będzie można podczas wystawy pokonkursowej.
Jury obradowało w składzie: Małgorzata Sadowska-Rodziewicz (Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji), Piotr Litwic (fotografik, fotosista na planach filmowych), Maciej kastner (fotografik, członek ZPAF), Piotr Bilski (fotoreporter Gazety Pomorskiej), Gerard Szukay (fotografik, fotoreporter), Sławomir Krajewski (lureat Grand Prix 2014), Karol Otto (fotografik).
Data dodania 03 czerwca 2019