Grudziądz
Koncert Niedzielny
Koncert Niedzielny
Trio stroikowe RAATZ’UCHY
Otwarcie wystawy malarstwa Krzysztofa Kloskowskiego
godz. 12.00 bilety 15 zł (przedsprzedaż), 19 zł (w dniu koncertu)
Trio stroikowe RAATZ’UCHY istnieje od początku 2011 roku. Od tego czasu zagrało kilkadziesiąt koncertów na terenie województwa pomorskiego i poza nim, m.in. w Kancelarii Prezydenta RP czy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Występowało także na festiwalach, m.in. XIV Festiwal Muzyki Kameralnej w Gdańsku. Trio Raatz’uchy powstało z inicjatywy prof. Józefa Raatz’a z Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku i to właśnie jego nazwisku dedykowało swoja nazwę. W repertuarze zespołu znajdują się utwory klasyczne, a także aranżacje znanych utworów rozrywkowych.
Paulina Dołęgowska – obój – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Józefa Raatz’a, którą ukończyła z wyróżnieniem. Obecnie studiuje również dyrygenturę w klasie prof. Wojciecha Rajskiego oraz pracuje w Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła od nauki gry na skrzypcach, na oboju gra od 12 lat, ukończyła Zespół Szkół Muzycznych w Toruniu w klasie pana Marka Dwulata. Współpracowała jako solista z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Brała udział w kursach m.in. u prof. Jerzego Kotyczki, Tomasza Miczki, Gregora Witta, Jerome Guicharda. Ma na koncie występy w orkiestrach takich, jak Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka, Toruńska Orkiestra Symfoniczna, Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Elbląska Orkiestra Kameralna, Tutta forza, Polska Filharmonia Młodych oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot, z którą w 2015r. nagrała płytę z 9 symfonią Beethovena. Na przełomie 2012 i 2013 roku wzięła udział w 15 spektaklach musicalu „Evita” Andrew Lloyd Webbera w Rostocku (Niemcy) realizując partie oboju i rożka angielskiego. W 2013r. brała udział w trzytygodniowej trasie koncertowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej w Chinach.
Edyta Baczewska – fagot – doktor sztuk muzycznych, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Wojciecha Orawca. Pasjonatka komunikacji i promocji w kulturze. Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach Marketing i PR, Zarządzanie Instytucjami Kultury oraz Event Management. Współpracowała jako solistka z Łomżyńską Filharmonią Kameralną pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego. Ma na swoim koncie występy w orkiestrach takich jak: Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka, Orkiestra Symfoników Gdańskich, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Capella Gedanensis, Filharmonia Koszalińska, Elbląska Orkiestra Symfoniczna, Bałtycka Filharmonia Młodych, Sinfonietta Consonus, Tutta forza. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich m.in. u Marca Engelhardta, Gregora Witta, Jerome Guicharda, Dariusza Batora. Na swoim koncie ma już 8 płyt, w tym autorska płyta Jordana Rudessa pt. „Explorations”, nominowana do nagrody Grammy w pięciu kategoriach. W 2013r. brała udział w trzytygodniowej trasie koncertowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej w Chinach , w następnym zaś w trasie koncertowej „Nacht der Operette” w Niemczech, Włoszech i Austrii.
Beniamin Baczewski – klarnet – absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie klarnetu prof. Bogdana Ocieszaka i dr Grzegorza Wieczorka oraz kompozycji w klasie prof. Marka Czerniewicza. Dwukrotny stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, laureat stypendium „Młoda Polska” oraz Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego, a także zdobywca nagrody publiczności w plebiscycie Młodych Twórców Kultury miasta Gdańska za 2015r. Jest laureatem wielu konkursów klarnetowych m.in. w Piotrkowie Trybunalskim, w Szczecinie, w Krośnie, w Warszawie, w Płońsku oraz kameralnych w Sochaczewie, w Klingenthal (Niemcy). Od 2008 roku zajmuje się kompozycją. Jest laureatem konkursów kompozytorskich m.in. 1 miejsce w Bolonii, 1 miejsce w Genui, 2 miejsce w Gdańsku, 2 i 3 miejsce w Toruniu i 3 miejsce w Opolu. Pisze utwory solowe, kameralne, wokalne, orkiestrowe i chóralne. Napisał dla tria stroikowego RAATZ’UCHY „Reed Trio”, które było już wielokrotnie wykonywane na terenie Gdańska i nie tylko. W 2017r. ukazała się płyta z jego Koncertem Klarnetowym, realizowana przez wytwórnię DUX. W 2018r. i 2019r. natomiast autorskie albumy Fractus Sextet oraz Bałtyckie Legendy. Współpracował jako solista z Orkiestrą Tutta forza wykonując Koncert klarnetowy Magdaleny Cynk. Ma na koncie występy w orkiestrach Filharmonii Bałtyckiej, Opery Bałtyckiej, Capelli Gedanensis, Orkiestry Symfoników Gdańskich, Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, Tutta forza, Vita Activa, wykonując partie klarnetu, klarnetu basowego, saksofonu sopranowego oraz tenorowego.
Krzysztof Kloskowski pochodzi z Bytowa, gdzie spędził dzieciństwo i lata młodzieńcze. Obecnie mieszka w Bydgoszczy. Co roku spotkać go można nad morzem w Łebie, gdzie rysuje portrety i sprzedaje obrazy. Od lat młodzieńczych uwielbiał rysować i mimo wielu życiowych perypetii od 26 lat realizuje się we własnej firmie artystycznej. Początkowo zajmował się tylko rysunkiem. Obecnie z równym powodzeniem tworzy w różnych technikach, we wszystkich niemal tematach. Najbardziej charakterystyczne dla niego są obrazy w stylistyce z przełomu XIX i XX wieku. Lubi stroje z tamtej epoki, dorożki, stare samochody. Dzięki temu przenosi odbiorców swoich obrazów w świat naturalizmu romantycznego.
Brał udział w około 90 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace trafiły do wielu krajów na kilku kontynentach. Należy do Związku Polskich Twórców Sztuki, gdzie pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.
Specjalnie na wystawę w Grudziądzu – artysta namalował kilka obrazów w klimacie Grudziądzkim, w stylistce historycznej.
Data dodania 11 grudnia 2019