Grudziądz
Festiwal im. Piotra Janowskiego
W Parku Miejskim im. Piotra Janowskiego w 4 niedziele zabrzmi muzyka klasyczna. Pierwszy koncert już 11 czerwca o godz. 16.00. Wydarzenia organizowane są w ramach Festiwalu Letniego im. Piotra Janowskiego.
Odbędą się 4 zróżnicowane koncerty, nawiązujące do postaci patrona. Będzie muzyka skrzypcowa i recital fortepianowy poświęcony Henrykowi Wieniawskiemu. Przypomnimy także postać wybitnego średniowiecznego kompozytora Piotra z Grudziądza. Wystąpią soliści i orkiestra, uznani muzycy i początkujący artyści.
Program koncertów tutaj.
Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja imienia Piotra Janowskiego przy współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Grudziądzu, Urzędem Miejskim i CK Teatr.
Warto dodać, że pierwsza edycja festiwalu poświęcona jest 50-leciu historycznego zwycięstwa Piotra Janowskiego na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego.
Biuro Prezydenta
Data dodania 06 czerwca 2017