Grudziądz Portal miejski

Grudziądz

Grudziądz

Zawodnicy na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych

W Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w lipcu w Londynie wzięły udział 2 dwie zawodniczki Centrum Rehabilitacji im ks. Biskupa Jana Chrapka - Natalia Jasińska (T37) oraz Klaudia Maliszewska (F35). Towarzyszyła im trenerka Grażyna Chochliuk.

Wyniki:

• Klaudia Maliszewska - III miejsce w pchnięciu kulą (brązowy medal) - 7,81 m (PB),
  • Natalia Jasińska - VII miejsce w biegu finałowym na 200 m - 31,93 s (SB).

Klaudia po raz pierwszy uczestniczyła w tak wysokiej rangi zawodach sportowych. Zawodniczka pobiła swój rekord życiowy i przegrała tylko z dwiema bardzo utytułowanymi zawodniczkami, medalistkami Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro -  Ukrainką   Mariią Pomazan oraz Chinką Jun Wang. Natalia natomiast uzyskała na 200 m swój najlepszy wynik w sezonie.

Reprezentacja Polski licząca 49 zawodników zdobyła w Londynie ogółem 29 medali (4 złote, 10 srebrnych, 15 brązowych) i zajęła 12. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Warto dodać, że w terminie 30 lipca - 7 sierpnia odbędą się również Mistrzostwa Świata Juniorów. Do tych zawodów zakwalifikował się 19- letni zawodnik Centrum Rehabilitacji - Kamil Gniadek. Kamil wylatuje do Szwajcarii z siedmioosobową reprezentacją Polski. Wystartuje w pchnięciu kulą, rzucie dyskiem oraz rzucie oszczepem. Ten młody zawodnik ma już na swoim koncie medale Mistrzostw Świata, rok temu w Pradze zdobył 3 srebrne medale.