Grudziądz Portal miejski

Grudziądz

Grudziądz

Pięć goli Olimpii na inaugurację sezonu

Reprezentant Afganistanu Omran Haydary strzelił trzy gole dla Olimpii Grudziądz, która została pierwszym liderem Fortuna 1 Ligi w sezonie 2019/2020.

O takim powrocie Olimpii Grudziądz na pierwszoligowe boiska mógł pomarzyć niejeden kibic "biało-zielonych". Strzelanie rozpoczął już w pierwszej połowie Omran Haydary, który do bramki strzeżonej przez Mateusza Abramowicza trafił w 24. i 32. minucie. Do przerwy grudziądzanie prowadzili jednak trzema bramkami. W samej końcówce rzut karny na kolejnego gola dla grudziądzan zamienił Jakub Łukowski.

Wynik podwyższył jeszcze w drugiej części gry Haydary, który skompletował pierwszego hat-tricka w tym sezonie. W jego miejsce na boisku pojawił się Joao Augusto. To właśnie zawodnik z Brazylii na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem arbitra ustalił wynik na 5:0 dla Olimpii.

Tym samym Olimpia została pierwszym liderem Fortuna 1 Ligi 2019/2020.

Olimpia Grudziądz - Chrobry Głogów 5:0 (3:0)
Bramki: Omran Haydary 24, 32, 68, Jakub Łukowski 45 (k), Joao Criciuma 89

Olimpia:
99. Jakub Lemanowicz - 25. Damian Ciechanowski, 28. Ivan Očenáš, 18. Lukáš Ďuriška, 6. Ariel Wawszczyk - 7. Tiago Alves, 21. Maciej Kona, 10. Robert Ziętarski, 23. Konrad Handzlik (70, 70. Bartosz Nowicki), 17. Jakub Łukowski (88, 8. Sebastian Kamiński) - 11. Omran Haydary (75, 9. João Criciúma).

Chrobry: 1. Mateusz Abramowicz - 32. Przemysław Stolc, 3. Michał Michalec, 26. Łukasz Góra - 19. Marcel Ziemann, 8. Szymon Drewniak, 16. Robert Mandrysz (82, 21. Michał Pawlik), 9. Adam Antochów (68, 77. Dominik Piła), 6. Jarosław Ratajczak - 99. Damian Kowalczyk (59, 89. Mateusz Machaj), 11. Mikołaj Lebedyński.

Zmaganiom "zielono-białych" na stadionie kibicował również Wiceprezydent Szymon Gurbin i Sekretarz Miasta Andrzej Cherek, życząc wszystkim kibicom, aby zawodnicy Olimpii dostarczali w tym sezonie więcej podobnych emocji!