Grudziądz
Testujemy Solarisa
Kolejny elektryczny autobus w Grudziądzu. Miejski Zakład Komunikacji testuje solarisa z ekologicznym napędem.
Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Grudziądzu rozpoczął tygodniowe testy niskopodłogowego autobusu elektrycznego Solaris E12. Pojazd rozpocznie kursy po grudziądzkich drogach w czwartek 29 sierpnia. Jego testy potrwają tydzień.
Solaris E12 to autobus niskopodłogowy o długości 12 metrów. Dla ułatwienia wejścia i wyjścia pasażerów zastosowano układ drzwi 2-2-2, dzięki czemu będą oni mieli wygodny dostęp do wnętrza autobusu. Pojazd ma 65 miejsc, w tym 26 siedzących. Dodatkowo 12 miejsc jest dostępnych z niskiej podłogi. Solaris sterowany jest napędem Medom i posiada baterie Solaris High Energy 240 kWh. Dzięki temu jest cichy, zeroemisyjny i przede wszystkim przyjazny środowisku i mieszkańcom.
Ze względu na chęć przetestowania autobusu na różnych drogach i powierzchniach, numer testowanej linii będzie zmienny. Każdego dnia testów będziemy informować o wybranym numerze i jego trasie.
Natalia Granica
Biuro Prasowe i Medialne
Data dodania 29 sierpnia 2019