Grudziądz
Przetarg na tereny poszpitalne
Nie rozstrzygnięto przetargu na sprzedaż terenu po byłych budynkach Regionalnego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Szpitalnej. Udział zadeklarował tylko jeden podmiot, który wpłacił wadium, z kolei na zakup nieruchomości nie wpłynęła żadna oferta.
Miasto oferowało teren o powierzchni 8982 m² przeznaczony pod zabudowę handlową o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2 oraz zabudowę śródmiejską. Cena wywoławcza wynosiła 3,9 mln zł. Natomiast na działce o wielkości 3090 m², którą proponowano do zbycia za 950 tys. zł, możliwa jest zabudowa śródmiejska, czyli mieszkaniowa, usługowa wraz
z urządzoną zielenią i terenami komunikacji.
- Drugi przetarg nieograniczony może się odbyć najwcześniej za 3-4 miesiące. Teren jest bardzo atrakcyjny, położony w centrum miasta, dlatego liczę na to, że znajdzie się na niego nabywca – mówi prezydent Robert Malinowski.
Osoby, które zostałyby właścicielem nieruchomości są zobligowane do rozpoczęcia inwestycji w ciągu 2 lat od dnia nabycia i zakończenia jej przed upływem 4 lat. W przypadku nie wykonania tego obowiązku gmina - miasto Grudziądz będzie miała możliwość odkupu terenu w terminie 5 lat od zawarcia umowy sprzedaży.
Biuro Prezydenta
Data dodania 25 listopada 2011