Grudziądz Portal miejski

Grudziądz

Grudziądz

Grudziądzki szachista w Cappelle la Grande

Radosław Gajek z Rotmistrza Grudziądz, najmłodszy członek polskiej reprezentacji w otwartym turnieju szachowym organizowanym we francuskiej miejscowości Cappelle-la-Grande zwyciężył grupę do lat 14 oraz grupę rankingową 2100-2199. Do kraju powrócił z dwoma pucharami.

28. International Open Cappelle la Grande we Francji odbywały się od 3 do 10 marca. W zawodach startowało 448 uczestników, w tym 88 z tytułem arcymistrza, 53 mistrzów międzynarodowych i 32 Mistrzów FIDE z 49 federacji. Polska ekipa liczyła 14 osób. Na turnieju Radosław Gajek po raz pierwszy pokonał Węgra Czebe Attila, zawodnika z tytułem Arcymistrza oraz Clery’ego Nicolasa, Mistrza Międzynarodowego – FRA. W klasyfikacji generalnej zajął 111 miejsce.

Wydarzenie było również okazją do spotkania z Merem Cappelle la Grande. Gospodarza miasta odwiedziła delegacja Polskiego Związku Szachowego w składzie Klaudia Wiśniowska, Aleksandra Lach, Radosław Gajek i Jan Nogal.

Warto dodać, że  turniej Open International de Cappelle-la-Grande rozgrywany jest od 1985 r.