Grudziądz
„Wyprawka” pomoże uczniom
Do 5 września będą przyjmowane wnioski na zakup podręczników w ramach programu pn. „Wyprawka szkolna”. Dokumenty należy dostarczyć do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2012/2013.
Przypomnijmy, pomoc mogą uzyskać rodzice lub opiekunowie uczniów rozpoczynających naukę w klasach I-IV szkoły podstawowej oraz I klasie szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącym i technikum. Dodatkowo należy spełnić kryterium dochodowe, które wynosi 351 zł miesięcznie na osobę w rodzinie (w przypadku uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2012/2013 naukę w klasie I szkoły podstawowej – kryterium to wynosi 504 zł miesięcznie). Dofinansowanie mogą także otrzymać osoby niespełniające kryterium dochodowego w przypadkach określonych w art. 7 ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, np. ubóstwa, sieroctwa, bezdomności, bezrobocia, długotrwałej lub ciężkiej choroby, pomocy w rodzinie, bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych, alkoholizmu lub narkomanii, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej na podstawie decyzji dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń.
Podstawę refundacji kosztów zakupionych podręczników stanowi oryginał dowodu ich zakupu, czyli faktura VAT, wystawiona imiennie na ucznia, rodzica, prawnego opiekuna, rodzica zastępczego uprawnionego do otrzymania pomocy lub rachunek bądź paragon.
Więcej na ten temat m.in. tutaj.
Biuro Prezydenta
Data dodania 22 sierpnia 2012