Grudziądz Portal miejski

Grudziądz

Grudziądz

Grudziądzanki w turnieju o puchar premiera

„Ułanki Grudziądz” - dziewczęca drużyna piłki nożnej zajęła 3. miejsce w wojewódzkim finale III edycji  Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W rywalizacji łącznie startowało 259 drużyn.

Organizatorem turnieju na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki jest Szkolny Związek Sportowy. W imprezie sportowej mogły wziąć udział ekipy szkolne w kategorii 10-11 oraz 12-13 lat. Zawodniczki z Grudziądza prowadził trener Rafał Klafta. W pierwszym etapie wygrały eliminacje gminne. W drugim, również zwycięskim, eliminacje wojewódzkie. Ostateczną lokatę, tj. 3 miejsce, zajęły na finale zorganizowanym w Bydgoszczy, 3 października br.