Grudziądz
Akcja „Zima” OHP
Cykl zajęć rekreacyjnych i wychowawczych dla dzieci i młodzieży m.in. wytypowanych prze MOPR organizuje Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu. Akcja „Zima” rozpocznie się dziś, tj. 14 stycznia i potrwa do 25 stycznia br.
Uczestnikom zostaną zaproponowane zajęcia kulturalne i rekreacyjne oraz opiekuńczo-wychowawcze. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i z animatorem kultury, a także wyjść na lodowisko i na basen.
Warto dodać, że równocześnie z akcją „Zima” w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP realizowana jest „Młodzieżowa Akademia Umiejętności 2”. Jest to projekt systemowy, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Adresatami tego przedsięwzięcia są uczestnicy OHP w wieku 16-20 lat z zasadniczych szkół zawodowych, odbywających rzemieślniczą naukę zawodu lub realizujący przygotowanie zawodowe w ramach gimnazjum. Program zakłada udział beneficjentów m.in. w warsztatach i szkoleniach z zakresu planowania ścieżki edukacyjnej i zawodowej, obejmującym 120 godzin kursu językowego oraz specjalistycznych szkoleń zawodowych np. kurs barmański, palacza CO, czy glazurnictwa.
Biuro Prezydenta
Data dodania 14 stycznia 2013