Grudziądz
Nowoczesna pracownia CKP
Zakończyła się realizacja projektu pn. „Modernizacja infrastruktury szkolnictwa zawodowego Miasta Grudziądza” w Centrum Kształcenia Praktycznego. Wartość zadania ponad 1,4 mln zł, unijne dofinansowanie wyniosło ok. 940 tys. zł.
Podsumowanie przedsięwzięcia odbyło się dziś, tj. 31 stycznia w CKP. W spotkaniu uczestniczyli m.in. prezydent Robert Malinowski, wiceprezydent Przemysław Ślusarski, Andrzej Cherek, Naczelnik Wydziału Edukacji, Artur Mach, dyrektor CKP, Wojciech Grabowski, Prezes Hydro-Vacuum S.A., a także przedstawiciele Rady Miejskiej, dyrektorzy grudziądzkich szkół i nauczyciele CKP.
W ramach I etapu projektu zaadaptowano pomieszczania warsztatów na pracownię diagnostyki i napraw pojazdów samochodowych. Pozyskano również specjalistyczny sprzęt m.in. podnośniki naprawcze i diagnostyczne, aparaturę diagnostyczną dzięki wsparciu z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Drugi etap polegał na przebudowie i zakupie wyposażenia do pracowni obróbki mechanicznej. W ramach zadania wykonano: budowę instalacji elektrycznej, grzewczej, wentylacyjnej, wodno-kanalizacyjnej i roboty budowlane. Pracownię wyposażono m.in. w dwie obrabiarki sterowane numerycznie, tokarki i frezarki klasyczne.
- Cieszę się, że dzięki realizacji przedsięwzięcia uczniowie szkół średnich, a także mieszkańcy Grudziądza i okolic będą zdobywać umiejętności zawodowe przydatne na rynku pracy. Obecnie zapewniamy im warunki zgodne z wymogami współczesnych technologii z dziedziny mechaniki i mechatroniki samochodowej oraz automatyzacji procesów produkcji w tym programowania obrabiarek sterowanych numerycznie. Obrabiarki znajdujące się na wyposażeniu CKP należą do najnowocześniejszych istniejących na rynku - mówił prezydent Robert Malinowski.
Sprzęt w CKP
Głównym celem projektu jest rozwój i poprawa stanu infrastruktury wykorzystywanej dla celów edukacyjnych, dla podniesienia jakości kształcenia prowadzącego do zwiększenia poziomu wykształcenia, kwalifikacji i dostosowania umiejętności do potrzeb rynku pracy oraz stworzenie przestrzeni dla rozwoju młodzieży uczęszczającej do szkoły. Realizacja projektu pozwoli na uruchomienie nowych kierunków kształcenia zgodnie z potrzebami rynku pracy.
Warto dodać, że projekt realizowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013, oś priorytetowa 3. Rozwój infrastruktury społecznej, działanie 3.1. Rozwój infrastruktury edukacyjnej.
Biuro Prezydenta
Data dodania 31 stycznia 2013