Grudziądz
Bezpieczeństwo w I kwartale 2013
Działania z zakresu bezpieczeństwa w I kwartale 2013 r. podsumowali u Prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego przedstawiciele służb mundurowych oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie zorganizowano dziś, tj. 9 kwietnia.
Raport włodarzowi miasta przedstawili: Komendant Miejski Policji Mirosław Elszkowski, Komendant Straży Miejskiej Jan Przeczewski, Zastępca Komendanta Straży Pożarnej Dariusz Sengierski oraz Ryszard Gutowski z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego.
Strażnicy Miejscy poinformowali, że od początku tego roku podjęli się 5305 interwencji, z czego: interwencji własnych 3130, zgłoszonych od mieszkańców 2099 i z monitoringu 76. Municypalni wraz z policjantami wykonali 111 wspólnych patroli. Uczestniczyli także w zabezpieczeniu 13 imprez i w 6 akcjach prewencyjnych.
- Nastąpił zauważalny wzrost interwencji związanych z brakiem porządków o blisko 25%. Częściej, Straż Miejska dyscyplinowała także administratorów, tutaj liczba poleceń wzrosła o 161. Cieszy nas również wzrost liczby zgłoszeń od mieszkańców Grudziądza, który wyniósł 517 w stosunku do I kwartału w 2012 r. Na uwagę zasługuje też fakt, że zmalała o 566 ilość wykroczeń drogowych - mówił Jan Przeczewski, Komendant Straży Miejskiej.
Z kolei policjanci z grudziądzkiej Komendy Miejskiej Policji interweniowali 3128 razy i wystawili w sumie 2280 mandatów karych. Na terenie działania Komendy odnotowano też 11 wypadków drogowych, w tym w mieście - 6.
Natomiast zastępy Państwowej Straży Pożarnej w ciągu 3 miesięcy wyjeżdżały do 93 pożarów na terenie naszego miasta. Większość z nich, tj. 91 miała niewielki zasięg. Odnotowano także 92 miejscowe zagrożenia i 25 fałszywych alarmów. Ogółem strażacy w Grudziądzu interweniowali 210 razy.
Działania Wydziału Zarządzania Kryzysowego w I kwartale, to m.in. odprawa szkoleniowa dla pracowników zakładów pracy dotycząca planowania działalności obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego i spraw obronnych na 2013 r., współpraca z jednostkami POZ w zakresie wytypowania osób i stworzenie listy osób z terenu miasta, które będą skierowane do działań służących ochronie zdrowia publicznego przed zakażeniami i chorobami zakaźnymi na terenie miasta na potrzeby Wojewódzkiego Planu, opracowanie materiałów dla Centrum Modelowania Powodziowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej O/M Gdynia dotyczących powodzi historycznych na terenie Grudziądza spowodowanych przez rzeki: Wisła, Osa i ich dopływy.
Biuro Prezydenta
Data dodania 09 kwietnia 2013