Grudziądz Portal miejski

Grudziądz

Grudziądz

Podsumowanie Memoriału

Spotkanie podsumowujące XXIX Biegi im. Bronisława Malinowskiego odbyło się dziś, tj. 3 grudnia br. W imieniu prezydenta Roberta Malinowskiego nagrody i puchary przedstawicielom placówek, z których startowało najwięcej uczestników wręczył Sekretarz Miasta, Tomasz Szymański oraz trener grudziądzkiego Olimpijczyka, Ryszard Szczepański.

W zawodach udział wzięło 1455 uczniów ze szkół podstawowych, 669 z gimnazjów oraz 548 licealistów. Na pierwszym miejscu wśród szkół podstawowych uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 4, z której w biegach zmierzyło się aż 65,33 % uczniów. Druga pozycja przypadła Szkole Podstawowej nr 5 z wynikiem 53,87 %, natomiast trzecie  miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7 - 53,06 %. Wśród gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum nr 8, które osiągnęło rezultat 35,58 %. Na drugiej pozycji rywalizację zakończyło Gimnazjum nr 3 - 31,85 %, natomiast trzecie miejsce zajęło Gimnazjum nr 4 - 29,72 %. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepszy wynik, 26,75 %, osiągnęło III Liceum Ogólnokształcące, srebrny medal wywalczył Zespół Szkół Ekonomicznych - 25,91%. Najniższy stopień podium przypadł I Liceum Ogólnokształcącemu, z którego swoich sił spróbowało 22,60% uczniów.

Przypomnijmy, XXIX Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego odbyły się 25 września br. na Stadionie Centralnym w Grudziądzu. W zawodach oprócz dzieci i młodzieży z naszego miasta udział wzięli przedstawiciele z 15 szkół z całej Polski, którym patronuje Bronisław Malinowski oraz ekipy z Kenii, Rosji, Białorusi, Ukrainy i Litwy. Urząd Miejski na organizację imprezy w ramach pożytku publicznego przeznaczył 50 tys. zł.