Grudziądz
Lato na Starym Mieście
Festiwal Lato na Starym Mieście rusza już w najbliższą niedzielę, 23 czerwca. CK Teatr zaprasza mieszkańców i turystów na spotkania muzyczne i teatralne w najciekawszych miejscach Grudziądza.
Zaplanowano spotkania na dziedzińcu ratuszowym i muzealnym, w ogrodach biblioteki, przy Flisaku, w ogrodzie botanicznym i na Rynku. W programie festiwalu znalazły koncerty muzyki klasycznej, rocka, bluesa, jazzu i folku, a także przedstawienie uliczne „Komedianci” w wykonaniu Teatru Pantomimy „MIMO”. Tego lata nie zabraknie również propozycji dla miłośników filmu - kina pod gwiazdami i włoskiego wieczoru z DKF.
W ramach „Lata na Starym Mieście” jako pierwsi zaprezentują się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej. Koncert odbędzie się o godz. 16.00 na Rynku lub w razie niepogody w Klubie Akcent. Wstęp wolny. Wystąpią najzdolniejsi młodzi muzycy:
- duet akordeonowy - Filip Witkowski, Paweł Łaniecki, przygotowanie Tomasz Kwiatkowski,
- duet akordeonowy - Paweł Wiśniewski, Tomasz Zbyszyński, przygotowanie Marcin Warduliński,
- chór - przygotowanie Iwona Misztal,
- kwartet akordeonowy - Błażej Wróbel, Alicja Jankowska, Daniel Długosz,
Filip Jankowski, przygotowanie Hanna Kwiatkowska,
- orkiestra dęta - przygotowanie Dariusz Dobosz,
- Zespół Muzyki Rozrywkowej - przygotowanie Tadeusz Linowski.
Sponsorem festiwalu jest Grupa Energa.
Data dodania 21 czerwca 2013