Grudziądz
„Olimpia” jest z nami 90 lat
Poczty sztandarowe, medale okolicznościowe i prezentacja filmu towarzyszyły uroczystościom 90-lecia Klubu Sportowego „Olimpia”. W obchodach zorganizowanych w grudziądzkim Teatrze uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm RP Tomasz Szymański, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Zbigniew Ostrowski, Prezydent Grudziądza Robert Malinowski, Jacek Bojarowski oraz Marek Szymkowicz – prezesi Klubu.
Wydarzenie zainaugurowano wprowadzeniem pocztu sztandarowego przez sztandarowych sprzed 40 lat z prezydentem Robertem Malinowskim na czele i symboliczne przekazanie proporca młodym sportowcom tj. Arlecie Meloch, Jędrzejowi Woźniakowi i Konradowi Glapiakowi.
Ponadto Zbigniew Ostrowski wręczył m.in. prezydentowi Robertowi Malinowskiemu, prezesowi Jackowi Bojarowskiemu i Zbigniewowi Shubring, grudziądzkiemu trenerowi lekkoatletów odznaczenia państwowe.
Z kolei włodarz miasta, wspólnie z członkami zarządu „Olimpii” wyróżnił działaczy sportowych resortowymi medalami.
Słowa uznania oraz puchar trafiły również do prezesa Autonomicznej Sekcji Tenisa Stołowego za zdobycie Drużynowego Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym w sezonie 2013.
- Z okazji 90-lecia działalności Państwa Klubu składam gratulacje i szczere wyrazy uznania oraz dziękuję za znaczący wkład wniesiony w rozwój i popularyzację sportu w naszym mieście i województwie. Jubileusz jest wyjątkową okazją do podsumowania dorobku Klubu, złożenia hołdu jego założycielom oraz wszystkim tym, którzy na przestrzeni minionych lat przyczyniali się do jego rozkwitu - mówi prezydent Robert Malinowski.
90-lecie GKS Olimpia
Przypomnijmy, GKS „Olimpia” Grudziądz - wielosekcyjny klub sportowy założono 30 czerwca 1923 r. Sekcja piłki nożnej jest najstarszą sekcją, funkcjonującą w ramach Klubu. Początki działalności sportowej były trudne. Treningi odbywały się na udostępnionych przez wojsko boiskach. Wśród członków i sympatyków klubu przeprowadzono zbiórkę pieniężną na zakup strojów sportowych i podstawowego wyposażenia. Pierwsze spotkania towarzyskie rozgrywano z drużyną miejscowego klubu niemieckiego SCG. Obecnie „Olimpia”, to cztery sekcje: piłki nożnej mężczyzn, lekkiej atletyki, judo, tenisa stołowego mężczyzn.
Biuro Prezydenta
Data dodania 01 lipca 2013