Grudziądz
Straż Miejska otrzyma sztandar
W marcu 2016 r. grudziądzka Straż Miejska obchodzić będzie jubileusz 25-lecia funkcjonowania i z tej okazji zostanie jej nadany sztandar. Odbyło się już posiedzenie Komitetu Honorowego powołanego w sprawie jego ufundowania i wręczenia.
W spotkaniu uczestniczyli m.in. Prezydent Grudziądza Robert Malinowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Grudziądza Arkadiusz Goszka, radny Rady Miejskiej Grudziądza i przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Przeciwpożarowej Tomasz Smolarek, Komendant Straży Miejskiej Jan Przeczewski, Komendant Straży Miejskiej w Częstochowie i prefekt Zarządu Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych Artur Hołubiczko, Komendant Miejski Policji Dariusz Knoff, Dowódca Garnizonu Grudziądz płk Krzysztof Tokarczyk i Władysław Jeziorski - prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Rejon Grudziądzki.
Zadaniem Komitetu Honorowego jest zorganizowanie uroczystości wręczenia sztandaru, która planowana jest w pierwszej dekadzie marca 2016 r. Sztandar używany będzie m.in. przy okazji oficjalnych uroczystości państwowych i miejskich.
Przypomnijmy, sztandar Straży Miejskiej został nadany uchwałą Rady Miejskiej Grudziądza z 22 kwietnia br.
Biuro Prezydenta
Data dodania 05 listopada 2015