Grudziądz
Bieg przeciw przemocy
II Integracyjny Bieg przeciw przemocy wobec dzieci organizują: Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego, Grudziądzkie Towarzystwo Pomocy Dziecku i Rodzinie „Homini” oraz Akademia Biegania. Akcję pn. „Przegoń Niemoc z Grudziądza” zaplanowano 1 października, start o godz. 10.00.
Organizatorzy biegu chcą w ten sposób zwrócić uwagę społeczności lokalnej nie tylko na potrzeby dzieci, ale również wskazać źródła inspiracji rodzicom, opiekunom oraz instytucjom wspierającym dzieci i rodziny. I podkreślić, że obowiązkiem każdego dorosłego jest niesienie pomocy dziecku, szczególnie temu, które jest osamotnione, nie ma perspektyw na przyszłość, nie potrafi sobie poradzić ze swoją trudną sytuacją.
Uczestnicy będą mieli do pokonania 5 km ulicami Grudziądza. Informacje na temat zapisów znaleźć można na stronie facebooka Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego: https://pl-pl.facebook.com/cpdipr/.
Biuro Prezydenta
Data dodania 22 września 2016