Grudziądz Portal miejski

Grudziądz

Grudziądz

Medale dla zawodników "Wisły"

Podopieczni grudziądzkiej „Wisły” zdobyli w weekend medale dla Polski. Marta Wieliczko oraz Mateusz Wilangowski – ze swoimi czwórkami – wywalczyli brązowe medale podczas Mistrzostw Europy w wioślarstwie.

Od 9 do 11 października trwały Mistrzostwa Europy w wioślarstwie, które odbywały się w Poznaniu. Polscy wioślarze wywalczyli trzy medale - srebrny oraz dwa brązowe. Wśród medalistów znaleźli się zawodnicy Klubu Wioślarskiego „Wisła” Grudziądz.

Mateusz Wilangowski wraz z kolegami z reprezentacji Polski wywalczył brązowy medal w osadzie czwórki bez sternika. Na drugim miejscu dopłynęli Włosi, a zwyciężyli Holendrzy. W konkurencji czwórki podwójnej kobiet startowała Marta Wieliczko, która z koleżankami z reprezentacji zdobyła również medal brązowy. Szybsze były tylko Holenderki i Niemki. To kolejny sukces utytuowanej dwójki wioślarzy „Wisły”.

Przypomnijmy jeszcze że Marta Wieliczko oraz Mateusz Wilangowski już wcześniej zdobyli kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Tokyo, które z powodu pandemii Covid-19 zostały przesunięte z roku bieżącego na rok 2021.