Grudziądz
Nabór kandydatów do uczestnictwa w Projekcie pn. „Kujawsko-Pomorska Teleopieka - etap I” na lata 2024-2026
Gmina–miasto Grudziądz przystąpiła jako Partner do realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu projektu pn. „Kujawsko-Pomorska Teleopieka - etap I” na lata 2024-2026, współfinansowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027, Priorytet FEKP.08 Fundusze Europejskie na Wsparcie w Obszarze Rynku Pracy, Edukacji i Włączenia Społecznego, Działanie FEKP.08.24 Usługi Społeczne i Zdrowotne. Realizatorem projektu w imieniu Partnera jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu, ul. Waryńskiego 34a, 86-300 Grudziądz.
W związku z powyższym Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu z dniem 28.10.2024 r. ogłasza nabór kandydatów do uczestnictwa w Projekcie pn. „Kujawsko-Pomorska Teleopieka - etap I” na lata 2024-2026. Nabór będzie trwał nieprzerwanie do dnia 25.11.2024 r. włącznie.
KRYTERIA KWALIFIKACYJNE DLA OSÓB ZAINTERESOWANYCH UDZIAŁEM W PROJEKCIE
W Projekcie mogą uczestniczyć osoby, które spełniają kryteria formalne, tj.:
- potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu;
- zamieszkujące, lub pracujące, lub uczące się na terenie miasta Grudziądza;
- niekorzystające z opieki instytucjonalnej.
Dodatkowe kryteria podlegające ocenie merytorycznej:
- posiadanie orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności;
- posiadanie niepełnosprawności sprzężonej;
- zaburzenia psychiczne;
- niepełnosprawność intelektualna;
- całościowe zaburzenia rozwojowe (w rozumieniu zgodnym
z Międzynarodową Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD10); - korzystające z programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową;
- samotne zamieszkiwanie;
- kryzys bezdomności, osoby dotknięte wykluczeniem z dostępu do mieszkań lub zagrożone bezdomnością (w zakresie wsparcia mieszkaniowego).
ZAKRES WSPARCIA
W ramach Projektu oferowane są następujące formy wsparcia:
- Usługi teleopieki - w ramach usługi uczestnik Projektu otrzyma bransoletkę życia wyposażoną w m.in. przycisk alarmowy SOS, geolokalizację, pomiar tętna, ciśnienia, wykrywanie upadków, pomiar dziennej liczby kroków (monitoring aktywności). Usługa jest bezpłatna. Liczba miejsc w ramach Projektu jest ograniczona ze względu na ograniczoną ilość urządzeń. Pozostałe osoby, które będą spełniały kryteria udziału w Projekcie będą wpisane na tzw. listę rezerwową. O zakwalifikowaniu Kandydata do udziału w Projekcie decydować będzie spełnienie kryteriów formalnych oraz spełnienie dodatkowych kryteriów podlegających ocenie merytorycznej. MOPR prowadzi rekrutacje w zakresie ww. zadania.
- Usługi pomocy sąsiedzkiej - wsparcie w codziennym życiu polegające m. in. na dokonywaniu zakupów podstawowych artykułów, przygotowywaniu i podawaniu posiłków, pracach porządkowych w gospodarstwie domowym (pranie, sprzątanie), dotarciu do lekarzy, instytucji i urzędów itp. W przypadku wskazania w formularzu zgłoszeniowym ww. formy wsparcia MOPR przekaże formularz do realizatora zadania tj. Fundacji Ekspert - Kujawy w Inowrocławiu.
- Usługi w obszarze telemedycyny (pogłębiona analiza stanu zdrowia) - usługi polegające m.in. na bezpłatnych badaniach rezonansem magnetycznym, stałym monitorowaniu danych pozyskiwanych z opasek do teleopieki, badaniach krwi
i wywiadach. Wsparcie możliwe wyłącznie w połączeniu z usługami teleopieki.
W przypadku wskazania w formularzu zgłoszeniowym ww. formy wsparcia MOPR przekaże formularz do realizatora zadania tj. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
w Toruniu.
REKRUTACJA I PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ
Świadczenie usług w ramach Projektu „Kujawsko-Pomorska Teleopieka - etap I” planowane jest w okresie od stycznia 2025 r. do grudnia 2026 r.
Dokumenty wymagane do zgłoszenia:
- formularz zgłoszeniowy;
- dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów formalnych, np. rachunki/decyzje itp. z imieniem i nazwiskiem oraz adresem zamieszkania potwierdzające zamieszkiwanie na terenie Miasta Grudziądza lub oświadczenie, w którym podaje powód braku możliwości dostarczenia dokumentów zobowiązaniowych;
- dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów merytorycznych (dodatkowo punktowanych).
W przypadku braku możliwości pozyskania dokumentów potwierdzających zamieszkiwanie na terenie miasta Grudziądza należy dostarczyć oświadczenie Uczestnika Projektu.
Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie mogą składać formularze zgłoszeniowe wraz
z wymaganymi załącznikami :
z wymaganymi załącznikami :
- w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Grudziądzu przy ul. Waryńskiego 34a, pokój 217 (II piętro), w dni robocze w godzinach 7.30 – 15.30
lub
- przesłać pocztą na adres Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ul. Waryńskiego 34a, 86-300 Grudziądz z dopiskiem: Rekrutacja do Projektu „Kujawsko-Pomorska Teleopieka - etap I”
lub
- przesłać ww. dokumenty podpisane podpisem kwalifikowalnym lub profilem zaufanym mailowo na adres: poczta@mopr.grudziadz.pl.
Wypełnienie i złożenie dokumentów rekrutacyjnych nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem do Projektu.
W przypadku osób ubezwłasnowolnionych formularz zgłoszeniowy oraz wszelką dokumentację projektową podpisuje opiekun prawny.
Kwalifikacji uczestników dokona Komisja Rekrutacyjna. Z osobami, które przejdą pozytywnie proces rekrutacji podpisana zostanie umowa dotycząca udziału w Projekcie.
Więcej informacji na temat Projektu można uzyskać pod nr telefonu:
56 69 68 794, 56 69 68 767, 56 69 68 766 w dni robocze w godzinach 7.30 – 15.30.
Załączniki:
- Formularz zgłoszeniowy;
- Oświadczenie o miejscu zamieszkania – należy je złożyć w przypadku braku możliwości dostarczenia dokumentów zobowiązaniowych potwierdzających zamieszkiwanie na terenie Grudziądza;
- Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie KPT Etap I;
- Aneks nr 1 do regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie KPT Etap I.
Data dodania 29 października 2024
Data edycji 15 listopada 2024