Grudziądz
Ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym (AK-R)
W dniach do 31 stycznia 2025 roku na terenie całej Polski prowadzone jest badanie statystyczne z zakresu rolnictwa: Ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym (formularz AK-R). Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu, a poniżej kilka wskazówek.
Celem badania jest pozyskanie rzetelnych danych na temat zmian w produkcji rolniczej, które posłużą do oceny sytuacji w rolnictwie oraz kształtowania polityki rolnej i żywnościowej kraju. Z wyników badań korzystają zarówno instytucje publiczne, jak i naukowcy oraz sami rolnicy, którzy mogą podejmować na ich podstawie decyzje gospodarcze.
Informacja ogólna o badaniu Głównego Urzędu Statystycznego znajduje się tutaj.
Informacja ogólna o badaniu Głównego Urzędu Statystycznego znajduje się tutaj.
Osoby fizyczne, których gospodarstwa zostały wylosowane do udziału w badaniu, mogą udzielić informacji poprzez:
a) samospis internetowy w dniach 13–16 stycznia 2025 roku na stronie: https://badaniarolne2024.stat.gov.pl. Logowanie odbywa się przy użyciu loginu z listu Prezesa GUS oraz numeru PESEL użytkownika gospodarstwa rolnego,
b) wywiad telefoniczny lub kontakt bezpośredni z ankieterem w dniach 17–31 stycznia 2025 roku.
Osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej mogą wziąć udział poprzez:
a) samospis internetowy w dniach 13–27 stycznia 2025 r. na stronie: https://raport.stat.gov.pl. Logowanie odbywa się przy użyciu danych uwierzytelniających z Portalu Sprawozdawczego GUS,
b) wywiad telefoniczny z ankieterem w dniach 28–31 stycznia 2025 roku.
Zakres zbieranych informacji obejmuje:
– dane ogólne o gospodarstwie i jego kierującym,
– dominujące rodzaje produkcji roślinnej i zwierzęcej,
– zmiany w produkcji rolniczej,
– subiektywna ocena sytuacji gospodarstwa rolnego,
– prognozy dotyczące najbliższego półrocza.
Jak chronione są dane osobowe? Dane osobowe zbierane w badaniu: są przetwarzane zgodnie z przepisami RODO (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679), a także są objęte tajemnicą statystyczną na podstawie ustawy o statystyce publicznej z 29 czerwca 1995 r., a ich naruszenie podlega sankcjom karnym.
Dostęp do danych jednostkowych mają wyłącznie pracownicy statystyki publicznej, a wyniki udostępniane są w formie zagregowanej, bez cech identyfikujących respondentów.
Dlaczego warto wziąć udział w badaniu? Państwa odpowiedzi pomogą w kształtowaniu polityki rolnej i żywnościowej kraju. Ponadto badanie dostarcza cennych danych na temat opłacalności produkcji rolnej i sytuacji gospodarstw, a z wyników korzystają instytucje rządowe, samorządowe, naukowcy oraz rolnicy.
Wyniki badań będą dostępne na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego (kliknij tutaj) oraz w raporcie: Koniunktura w gospodarstwach rolnych.
Więcej informacji oraz potwierdzenie tożsamości ankietera można uzyskać, dzwoniąc na infolinię statystyczną pod numer: 22 279 99 99 (wewnętrzny 7, a następnie 1 – badania ankietowe rolne).
Plakat dostępny jest tutaj.
Infografika dostępna jest tutaj.
Plakat dostępny jest tutaj.
Infografika dostępna jest tutaj.
Materiał nadesłany przez Urząd Statystyczny w Zielonej Górze
Data dodania 14 stycznia 2025