Grudziądz
Grudziądzka strefa mroku w Muzeum
W piątek, 31 października, o godzinie 17:00 w Gmachu Głównym Muzeum przy ul. Wodnej 3/5 odbędzie się spotkanie z historykiem Sławomirem Kwiatkowskim pt. „Grudziądzka strefa mroku”. Wstęp: 7 złotych. Wydarzenie przeznaczone jest dla osób pełnoletnich.


Sławomir Kwiatkowski, znany historyk i pasjonat lokalnych dziejów, zabierze słuchaczy w podróż po „grudziądzkiej strefie mroku”, czyli miejscach i opowieściach, które od wieków budzą ciekawość i niepokój.
To spotkanie nie tylko dla miłośników historii, ale i dla tych, którzy lubią dreszcz emocji oraz historie z pogranicza mistyki i rzeczywistości. Uczestnicy poznają zarówno znane, jak i zapomniane opowieści z Grudziądza i okolic, które pokazują, że nasz region skrywa wiele tajemnic.
Emilia Augustynowicz
Urząd Miejski w Grudziądzu
Data dodania 28 października 2025