Drużyna chłopców Szkoły Podstawowej nr 16 Mistrzem Miasta szkół podstawowych w „Igrzyskach Młodzieży Szkolnej” w piłce koszykowej rocznik 2009-2010.
W dniu 19.03.2024 r. odbyły się w hali IV LO Mistrzostwa Miasta Szkół Podstawowych w piłce koszykowej chłopców.