Aktualności

Aktualności

Sukces grudziądzkiej pływaczki

Aktualności

Na trzech pływalniach w kraju dobiegły końca zmagania w mistrzostwach Polski juniorów różnych kategorii wiekowych. Wśród medalistów znalazła się zawodniczka grudziądzkiej ORKI – Waleria Bubnowicz.

Sześć medali Mistrzostw Polski ma po ostatnim weekendzie w swojej kolekcji Waleria Bubnowicz, zawodniczka GKP Orka Grudziądz. Po wywalczeniu trzech medali w grudniowych zawodach juniorów 14-letnich, kolejne trzy, tym razem wszystkie złote, Waleria zdobyła podczas rywalizacji w Oświęcimiu. Od 15 do 18 lipca odbywały się tam Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 15-letnich w pływaniu

Pływaczka, podobnie jak w grudniu, wygrała sprinterskie dystanse w stylu dowolnym (26,60) i motylkowym (27,90), a na dystansie 100 m stylem dowolnym została Mistrzynią Polski wspólnie z Gabrielą Król, z którą osiągnęła jednakowy czas 58,86. Szczególnie wartościowy wynik Waleria uzyskała na 50 m stylem motylkowym, gdzie tylko 0,20 s dzieliło ją od poprawienia rekordu Polski. W swoim czwartym starcie uplasowała się na czwartym miejscu na 100 m stylem motylkowym poprawiając swój najlepszy dotychczasowy wynik, który od teraz wynosi 1:05,27.