Grudziądz
Konkurs sienkiewiczowski
Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie organizowanym przez Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu w związku z otwarciem wystawy Barbary Wachowicz pt. „Henryk Sienkiewicz (1846 – 1916). Dla pokrzepienia serc”. Zadaniem uczestników będzie napisanie autorskiej pracy literackiej na jedną z wybranych kategorii tematycznych i przesłanie jej do 11 marca br.
Rywalizację zaplanowano w następujących kategoriach:
I. List do Henryka Sienkiewicza. Za co chcielibyście mu podziękować, o co zapytać, na co się poskarżyć?
II. Bohaterowie Henryka Sienkiewicza, którego z nich wybieracie jako wzór Polaka do naśladowania w każdej - nawet naszej - epoce?
III. Pytanie dla chłopców - czy chciałbyś być taki jak Staś Tarkowski
z powieści „W pustyni i w puszczy” i dlaczego?
IV. Napisz fraszkę poświęconą autorowi „Trylogii”. Jako przykład podajemy, co napisali Wasi koledzy:
Zamiast głupcem masz być w szkole
Za „Trylogię” łap sokole!
Mały Rycerz wąsem rusza
Jego „nic to!” – do łez wzrusza
I historii wiwat chwile!
Krzepią serca nasze mile!
Adres Muzeum - ul. Wodna 3/5, 86-300 Grudziądz. Na przesyłce należy zamieścić dopisek „Konkurs Sienkiewiczowski”.
Warto dodać, że autorzy nagrodzonych prac odczytają najciekawsze ich fragmenty podczas prezentacji widowiska otwierającego wystawę Barbary Wachowicz. Szczegóły dotyczące formy składania prac oraz formularz zgłoszeniowy zawarto w Regulaminie.
Biuro Prezydenta
Data dodania 15 lutego 2013