Grudziądz

Grudziądz

Grudziądz Portal miejski

Grudziądz

Grudziądz

Grudziądz

Propozycje na zimowe ferie

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę
Miejskie instytucje, jak co roku przygotowały mnóstwo propozycji na zimowe ferie. Do udziału w warsztatach, spotkaniach i zajęciach zapraszamy dzieci i młodzież.
 
MIEJSKI OŚRODEK REKREACJI I WYPOCZYNKU
 
- Zajęcia rekreacyjne na lodzie dla dzieci i młodzieży, lodowisko w Parku Miejskim - 13,14,16 i 18 stycznia oraz 20,21,23 i 25 stycznia, godz. 10.00-11.45 - zajęcia będą odbywały się pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Wstęp bezpłatny na lodowisko tylko dla dzieci i młodzieży biorących udział w zajęciach. Wypożyczenie łyżew według cennika. Na zajęcia trzeba przynieść pisemną zgodę rodziców.  Spotkania z instruktorem zaplanowano również w następujące niedziele w czasie funkcjonowania lodowiska tj. 6 stycznia oraz 3, 10 i 24 lutego w godz. 10.00-11.45. W tym czasie bilety wstępu oraz wypożyczanie łyżew według obowiązującego cennika.

- „Warsztaty ciasteczkowe”, Marina Grudziądz - 14 stycznia w godz. 10.00-12.00 - zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 lat. Każdy uczestnik upiecze kilka ciasteczek, gotowe wyroby będą pokryte kolorową pomadą, a następnie dekorowane przy pomocy lukru plastycznego. Dla młodszych dzieci przygotujemy gotowe foremki służące do wykrawania, dla starszych zaplanowałyśmy samodzielne wykonanie różyczek, goździków i motylków. Udekorowane wyroby zapakujemy w celofan i udekorujemy kokardą. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w recepcji Mariny Grudziądz i pod nr tel. 726 921 919. Wpisowe: 10 zł.

- „Wyjazdy do Parku Wodnego w Świeciu”, wyjazd  z parkingu przy McDonald’s na ul. Włodka - 15 i 22 stycznia, godz. 7.40 - serdecznie zapraszamy dzieci od 7 lat na zorganizowany wyjazd do Parku Wodnego w Świeciu. W skład kompleksu basenowego wchodzi: basen sportowy z 5 torami, basen rekreacyjny z dyszami wodnymi, podwodnymi masażami i rwącą rzeką, brodzik dla dzieci, 2 zjeżdżalnie oraz jacuzzi. Opiekę nad dziećmi w czasie wyjazdu będzie sprawowało 3 opiekunów (nauczycieli, ratowników WOPR).  Chętne osoby prosimy o zapisywanie dzieci w Informacji Turystycznej ul. Rynek 3-5, tel. 56 46 123 18. Przy zapisach koniecznością jest wyrażenie pisemnej zgody rodziców na wyjazd dziecka.  Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Dziecko musi być zaopatrzone w ręcznik, strój kąpielowy oraz obuwie kąpielowe (klapki). W ramach wpisowego organizator zapewnia przejazd autokarem do Świecia i z powrotem, opiekę w czasie wyjazdu, wstęp na basen. Koszt wyjazdu: 25 zł od osoby.

- „Zimowe Miasteczko”, Marina Grudziądz, 21 stycznia, godz. 10.00 - zajęcia plastyczne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w recepcji Mariny Grudziądz i pod nr tel. 726 921 919. Wpisowe: 5 zł.

- „Zwiedzanie Fortu Wielka Księża Góra z przewodnikiem”, Fort Wielka Księża Góra  - 22 stycznia, godz. 10.00 - zbiórka pod bramą fortu przy ul. Droga Graniczna. Przewodnik zabierze uczestników na 1,5- godzinny spacer po forcie, po zwiedzaniu będzie można upiec kiełbaskami przy ognisku.  Liczba miejsc ograniczona. Chętne osoby prosimy o zapisywanie się w Informacji Turystycznej, ul. Rynek 3-5, tel. 56 46 123 18. Wpisowe: 15 zł od osoby.

- „Laboratorium Małego Chemika” i „Warsztaty: Slimy i masy”, Marina Grudziądz - 24 stycznia, godz.12.00 i 13.30:
 • „Laboratorium Małego Chemika” - godz. 12.00-13.00 - 15 osób,  
 • „Warsztaty: Slimy i masy” - godz. 13.30-14.30 - 15 osób.
W przypadku dużego zainteresowania, zostaną utworzone dodatkowe grupy.
Warsztaty Małego Chemika - to nic innego jak efektowne i proste zabawy badawcze oraz doświadczenia, które z łatwością dzieci powtórzą w domu. Są bezpieczne, ponieważ większość składników znajdziemy w naszych domach. W programie: lampa lawa, wulkan, tańcząca kukurydza, kolorowy deszcz i bańki mydlane. Po warsztacie dzieci wracają do domu z własnoręcznie wykonanym płynem do baniek oraz mini obręczem do puszczania baniek. Podczas warsztatów z masami plastycznymi  dzieci prześcigają się w pomysłach na wymyślanie nowych dodatków, faktur i konsystencji slimów i mas plastycznych. Zapraszamy tych, którzy je kochają a także tych, którzy jeszcze nie znają tej fantastycznej zabawy.  W programie: naturalny sztuczny śnieg, ciecz nienewtonowska, piasek kinetyczny i slimy. Zapisy mailowo na adres: zapisy.funimki@gmail.com. Wpisowe: 30 zł (w przypadku rodzeństwa - pierwsze dziecko 30 zł, a każde kolejne dziecko 20 zł).

CK TEATR
 
- Warsztaty teatralno-lalkarskie, Klub Akcent, 14-18 stycznia w godz. godz. 10.00-12.00 - jak tchnąć życie w lalki teatralne, a jak ożywić np. przedmiot codziennego użytku - czyli garść praktycznych wskazówek dla młodych aktorów - animatorów i wspólna zabawa pod okiem instruktora Teatrzyku Lalek „Miszmasz”. To kolejna już okazja do wypróbowania swoich możliwości w teatralnych improwizacjach zarówno za lalkarskim parawanem, jak i w żywym planie na kameralnej scenie CK Teatr. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat. Zajęcia poprowadzi Renata Boguska opiekun Teatrzyku Lalek „Miszmasz”. Wstęp wolny.
 
- Warsztaty plastyczne, CK Teatr, 21-25 stycznia w godz. 10.00-12.00 - ta propozycja skierowana jest nie tylko do tych, którzy interesują się rysunkiem. Zajęcia plastyczne w czasie przerwy w nauce odbywają się już od wielu lat i mają swoich stałych bywalców. Warsztaty to przede wszystkim czas spędzony w miłej atmosferze, gdzie nauczyć się można podstaw rysunku, kadrowania obrazu, czy też odpowiedniego doboru kolorów. To także świetna zabawa w artystycznej atmosferze tworzenia czegoś nowego. Nie każdy może być artystą, nie każdy ma też talent plastyczny, ale każdy może świetnie się bawić z farbami czy kredkami stojąc przed sztalugą. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6 do 18 lat. Zajęcia poprowadzi Marianna Gitner-Sawistowska. Wstęp wolny.
 
- Warsztaty teatralne, CK Teatr, 21-25 stycznia w godz. 10.00-12.00 -  zajęcia na scenie. I tu ponownie zapraszamy nie tylko tych, którzy wykazują szczególne zainteresowanie teatrem, bowiem całość skierowana jest do szerokiego grona młodych ludzi. Spotkania prowadzić będzie reżyser bajek, aktor i animator zajęć teatralnych dla dzieci i młodzieży Zbigniew Kulwicki, który przekaże uczestnikom część swojej teatralnej wiedzy. Takie spotkania są zawsze doskonałą okazją do przełamania strachu przed publicznymi występami, poćwiczyć będzie można dykcję oraz sprawdzić swoje, być może ukryte, talenty aktorskie. Zapraszamy młodych ludzi w wieku od 14 do 21 lat. Wstęp wolny.
 
MUZEUM

Zapisy na warsztaty w Dziale Edukacji i Promocji lub pod nr tel. 56 46 590 63 wew. 18, wstęp: 3 zł/os. Zaplanowano następujące warsztaty:
 
- „Grudziądz jakiego nie znamy” - zajęcia, podczas których dzieci poznają zabytki, zabudowę, historię Grudziądza oraz zapoznają się z różnego rodzaju eksponatami muzealnymi. Będą identyfikować obiekty na podstawie zdjęć i rysunków, rozwiążą krzyżówkę oraz zaprojektują własną ulicę na mapie.

- „Podróż do antyku. Maski teatralne” - podczas warsztatów w przestrzeni wystawy malarstwa Marii Wollenberg-Kluza, uczestnicy dowiedzą się czym był grecki teatr, obejrzą prace artystki oraz samodzielnie ozdobią „antyczne maski”, które znajdą zastosowanie podczas trwającego w styczniu karnawału.
 
- „Skąd wziął się papier?” - warsztaty, podczas których uczestnicy poznają historię powstawania papieru, począwszy od wynalezienia ręcznego sposobu jego wytwarzania w starożytnych Chinach, a skończywszy na masowej produkcji w nowoczesnych papierniach. Dodatkowo każdy samodzielnie wyczerpie arkusz papieru przy użyciu tradycyjnych metod.

- „Archeologiczne opowieści… Jak liczono… O monecie” - podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się czym jest pieniądz, jaką pełnił funkcję i czy zawsze wyglądał tak jak w XXI wieku. Na koniec wykonają monety na podstawie udostępnionych zdjęć oraz tablic.

- „W świecie dinozaurów - sztuka origami” - tematem zajęć będzie origami - japońska sztuka składania papieru. Uczestnicy dowiedzą się jaka jest historia powstania tej techniki, jakie są jej podstawowe reguły i formy oraz złożą papierowe figurki dinozaurów.

- „Co ułan miał na sobie…” - uczestnicy warsztatów zapoznają się z wystawą na temat Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu oraz ubiorą i ozdobią papierową figurkę żołnierza.

Więcej informacji na stronie: www.muzeum.grudziadz.pl.

BIBLIOTEKA MIEJSKA
 
- Filia nr 1, ul. Nauczycielska 19 - zajęcia literacko-plastyczne pod hasłem „Co czytali nasi dziadkowie” - 14, 15 oraz 21, 22 stycznia, godz. 11.00.
 
- Filia nr 3, ul. Korczaka 23, godz. 11.00:
 • 15 stycznia - „Solne figurki” - zajęcia plastyczne,
 • 18 stycznia - „To już wiem” - zgaduj-zgadula,
 • 22 stycznia - „Plastelinowy świat” - zajęcia plastyczne,
 • 25 stycznia - „To już wiem” - zgaduj-zgadula.
- Filia nr 4, ul. Tytoniowa 1 - zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym m.in. zajęcia plastyczne, gry i zabawy stolikowe, konkursy, zajęcia manualne z origami oraz głośne czytanie - 14-18 stycznia, godz. 12.00.
 
- Filia nr 7, ul. Chopina 33 - zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci - 21-25 stycznia, godz. 12.00.
 
- Filia nr 8, ul. Łęgi 2 - głośne czytanie literatury dziecięcej połączone z zajęciami plastycznymi - 17 i 24 stycznia, godz. 12.00. 
 
- Filia nr 14, ul. Mazurska 2, godz. 11.00:
 • 14 stycznia - „Zimowe krajobrazy” - zajęcia plastyczne,
 • 16 stycznia - „Spotkanie z książką” - głośne czytanie i zajęcia plastyczne,
 • 18 stycznia - „Bajkowy świat origami - Kubuś Puchatek i przyjaciele” - zajęcia plastyczne,
 • 21 stycznia - „Nasze Babcie i Dziadkowie” - zajęcia plastyczne.
 
Wstęp wolny na wszystkie warsztaty.
 
W godzinach pracy poszczególnych placówek młodzi czytelnicy mogą także: korzystać z bogatego księgozbioru, dostępnych gier oraz Internetu.
 
PLANETARIUM I OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE
 
- 16  stycznia:
 • godz. 13.45 - seans w Planetarium,
 • godz. 14.30 - zajęcia dla dzieci z wcześniejszymi zapisami pt. „Galaktyki - gwiezdne miasta”.
 
Wstęp wolny. Zapisy mailowe: planetarium.grudziadz@gmail.com.
 
OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ
 
Plan zajęć:
- I tydzień - tutaj,
- II tydzień - tutaj.
 
Biuro Prezydenta
 

Data dodania 10 stycznia 2019

Data edycji 11 stycznia 2019

Newsletter

Bądź na bieżąco z Grudziądzem i zapisz się do Newslettera

Newsletter

witryny stosujemy pliki cookies

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij