Grudziądz Portal miejski

„Nastrojowa Góra Zamkowa” - kino nieme z muzyką na żywo

Data od 2020-08-15 do 2020-08-15

Godzina 20:30

Miejsce Góra Zamkowa (w razie niepogody Teatr)

Kategoria Dyskusyjny Klub FIlmowy

Organizator CK Teatr

15 sierpnia   Góra Zamkowa (w razie niepogody Teatr)

„Nastrojowa Góra Zamkowa” - kino nieme z muzyką na żywo

"Sherlock Jr." z 1924  w reż. Buster'a Keaton'a

Orkiestra Ludwika Sarskiego oraz Contrapunkt

godz. 20.30       

wstęp wolny

 Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Miasto Kultury i Centrum Kultury Teatr.

Zadanie dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Program:
* występ zespołu muzycznego Contrapunkt
* multimedialna prezentacja pt. „Miłość do Gwiazd Kina” - Jarosław Jaworski
* "Sherlock Jr." z 1924 w reż. Buster'a Keaton'a - kino nieme z muzyką na żywo w wykonaniu Orkiestry Ludwika Sarskiego

             Wspólnie z Orkiestrą Ludwika Sarskiego zapraszamy na niecodzienne wydarzenie w starym stylu. Pokażemy Państwu jak ożywa nieme kino z muzyką graną na żywo. Filmowo zobaczyć będzie można historię z 1924 roku w reżyserii Buster'a Keaton'a – będzie to "Sherlock Jr.". Pokazowi towarzyszyć będzie autorska muzyka w wykonaniu  multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomali.

             W programie wieczoru zaplanowaliśmy także krótki koncert Orkiestry Ludwika Sarskiego oraz występ grudziądzkiego chóru Contrapunkt. Chórzyści specjalnie na tę okazję przygotowali kilka piosenek, które kojarzą się z najlepszymi filmami.

            Tego wieczoru proponujemy naszym widzom także dawkę ciekawej wiedzy o historii i współczesności kina. Multimedialną prezentację pt. „Miłość do Gwiazd Kina” prowadzi Jarosław Jarry Jaworski, twórca projektu „5xMiłośc”, wieloletni współpracownik toruńskiego festiwalu Tofifest.

 ORKIESTRA LUDWIKA SARSKIEGO to kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę. Zespół rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2018 roku, kiedy to po raz pierwszy muzycy OLS zmaterializowali swoje liczne pomysły na papierze nutowym. Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing czy klezmer. Działalność Orkiestry Ludwika Sarskiego to kameralne koncerty, potańcówki oraz wykonywanie muzyki na żywo do filmów niemych Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Romana Polańskiego i innych.

 Buster Keaton - "Sherlock Jr "
Dwaj mężczyźni rywalizują o względy dziewczyny (Kathryn McGuire). Czarny charakter (Ward Crane) kradnie jej ojcu zegarek, a o ten występek oskarżony zostaje operator projektora (Buster Keaton). Zhańbiony bohater wraca do swojego zajęcia w kinie. Obsługując urządzenie, zapada w sen, w którym jego życie staje się filmem. Przenosi tam wszystkich swoich znajomych, a sam staję się Sherlockiem Holmesem Jr. poszukującym skradzionych pereł.Buster Keaton - "Sherlock Jr " - fragmenty pokazu z muzyką na żywo https://www.youtube.com/watch?v=wOlBxwuvml8&t=50s